Návštěva ministra Mariana Jurečky a poslance Víta Kaňkovského

    

Ministr zemědělství Marian Jurečka zavítal v pátek 25. dubna na Vysočinu, aby zde navštívil subjekty podnikající v oblasti zemědělství a v potravinářském průmyslu. Během návštěvy ministra doprovázel jeho kolega poslanec Vít Kaňkovský.

První kroky ministra vedly do Mlékárny Polná, kde ho jednatel společnosti Miloš Kvasnička (předseda MěO KDU-ČSL Polná) seznámil s provozem podniku. Mlékárna Polná se zabývá především výrobou sýrů: „Ročně vyrobíme 1 400 tun sýrů, z toho 800 až 900 tun tvoří balkánský sýr,“ uvedl Kvasnička. V mlékárně se vyrábí také polotvrdý sýr Zlatá Praha, pařené sýry a smetanový sýr italského typu s názvem Maskar z Polné, který je obdobou Mascarpone.

        

 

Vít Kaňkovský 23. dubna 2014 navštívil Občanskou poradnu Jihlava, aby se seznámil s její činností a také zkušenostmi s řešením problémů, se kterými lidé do poradny přicházejí.

„Ve Sněmovně pracuji mimo jiné jako místopředseda Výboru pro sociální politiku a abych se v sociální problematice více orientoval i z  praktické stránky, vidím jako nezbytné hovořit s lidmi, kteří se sociální oblasti věnují  každodenně. Kromě řady rozhovorů s občany se chci postupně seznamovat s prací institucí, které v sociální sféře fungují v našem kraji. A jednou z velmi důležitých institucí je Občanská poradna v Jihlavě. Jsem rád, že jsem se mohl setkat s ředitelem poradny, panem bakalářem  Karlem Křivánkem, abych s ním prokonzultoval především dvě témata, která se v současnosti jeví jako velmi diskutovaná, a těmi jsou problematika hazardu a s ním související exekuce a dále záležitosti kolem sociálního bydlení, “ uvedl Vít Kaňkovský.