Ing. Jiří Wasserbauer

Vítám Vás na těchto stránkách a děkuji Vám za Váš zájem o naši kandidátku. Tento profil vzniknul proto, abyste se kromě našeho volebního programu mohl/a dozvědět i něco více o lidech, kteří onen program reprezentují. Níže Vám tedy nabízím takový malý "medailonek", ve kterém se kromě mého stručného profesního životopisu můžete dočíst např. o mých názorech na některá aktuální polenská témata nebo o mých zájmech.

Stručný životopis
Narodil jsem se 18. 4. 1980, je mi tedy 30 let. Po absolvování povinné školní docházky na ZŠ v Polné jsem v letech 1994 - 1998 vystudoval jihlavské gymnázium. Poté jsem odešel studovat na Vysokou školu ekonomickou v Praze, kterou jsem ukončil v lednu 2004 státní zkouškou v oborech Podniková ekonomika a management a Veřejné finance.

V říjnu 2003 jsem v Praze začal pracovat jako ekonomický pracovník v Kanceláři ústředí Junáka. Zde jsem měl na starosti mj. administraci státních dotací, které Junák na svoji činnost získává z MŠMT, agendu kluboven a základen převzatých z Fondu dětí a mládeže nebo některé daňové záležitosti. V červenci 2006 jsem nastoupil na odbor kontroly Krajského úřadu kraje Vysočina, kde pracuji dosud. V mém současném zaměstnání patří mezi mé úkoly kontrola hospodaření příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina a kontrola poskytovaných dotací. Má práce tedy hodně souvisí s účetnictvím, ekonomikou a financováním neziskových organizací a fungováním veřejného sektoru jako takového. Především ekonomickým tématům bych se tudíž chtěl věnovat i v Zastupitelstvu města Polná.

K mým velkým zájmům patří sport (fotbal, tenis, volejbal, pěší turistika), cestování a historie. Určitou životní cestou se pak pro mě vedle křesťanství stal skauting. Do skautu jsem vstoupil v roce 1997 a od té doby v něm aktivně působím. V současnosti vedu skautské středisko Parkán Polná a zároveň dělám hospodáře krajské organizační jednotky skautů na Vysočině.


NÁZOROVÉ OKÉNKO

Supermarket na autobusovém nádraží

 

NĚCO O MĚ:

Oblíbená kniha
Je jich spousta; z těch které mě oslovily nejvíce, bych jmenoval např.:
Umberto Eco: Jméno růže
George Orwell: Farma zvířat
Karel Havlíček Borovský: Křest svatého Vladimíra
Ladislav Fuks: Příběh kriminálního rady
Oscar Wilde: Obraz Doriana Graye
Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku
Karel Čapek: Válka s mloky
Leo Rosten: Pan Kaplan má stále třídu rád
... a nesmím zapomenout na knížky Karla Maye, Jaroslava Foglara, Vojtěcha Steklače a Julese Vernea, které jsem v dětství hltal po desítkách.

Oblíbený film
Mám rád filmy se silnými příběhy a poselstvími, takže k mým oblíbeným patří Forrest Gump, Přelet nad kukaččím hnízdem, Ben Hur, Statečné srdce, Gladiátor, Čistá duše nebo trilogie Pán prstenů. A nedám dopustit na nesmrtelnou českou klasiku jako Vesničko má středisková, Hoří má panenko, Cesta do hlubin študákovy duše, Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero apod. A byť to patří do kategorie divadla a ne filmu, chtěl bych na tomto místě uvést i hry Divadla Járy Cimrmana. Smekám před pány Zdeňkem Svěrákem a Ladislavem Smoljakem i jejich tvorbou (a nejenom tou cimrmanovskou).

Oblíbená osobnost
Vždy mě přitahovaly osobnosti, které se nebály vyslovit vlastní názor bez ohledu na to, zda budou populární, které upřednostňovaly ideje nad svým zájmem i veřejným míněním, které pouze nepřihlížely dění okolo sebe, ale nebály se aktivně konat. Z českých dějin bych tak vyzdvihnul jména Jan Hus a Karel Havlíček Borovský, ze světových dějin pak dva papeže 20. století Jana XXIII. a Jana Pavla II. a dále Winstona Churchilla nebo Abrahama Lincolna.

Oblíbená hudba
Mezi mé oblíbené žánry patří rozhodně folk (z českých interpretů např. Jaromír Nohavica, z těch světových Simon & Garfunkel) a dále klasika 60., 70. a 80. let - Beatles, ABBA, Smokie, Queen, Nazareth. Docela rád si poslechnu slovenský pop - Elán, Team, Peter Nagy. A z ostatních oblíbených interpretů bych jmenoval třeba skupinu Čechomor nebo Karla Kryla.
 

 

FOTOGRAFIE Z CEST 

Norsko je země s úžasně rozmanitou krajinou - zde souostroví Lofoty, rybářská vesnička Reine Stezka okru u městečka Roussillon v jižní Francii
   
 Julské Alpy ve Slovinsku - stoupáme na Triglav S partou kamarádů a batohem na zádech jsem prošel téměř všechna česká pohoří. Beskydy jsou moje nejoblíbenější.
   
A ještě jednou Beskydy - tentokrát dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti. Edmundova soutěska v národním parku Česko-saské Švýcarsko. Letos ji bohužel ošklivě poničila povodeň. 
   
Čertovo jezero - jedno z nejkrásnějších míst Šumavy Idylická krajina Bílých Karpat - předěl mezi Slováckem a Považskou nížinou